Fancsikai tavak hulladéklerakata Debrecenben
A Fancsikai tavak hulladéklerakatára hívja fel a figyelmet a bejelentő Debrecenben, ahol még a feltételezett szemetelő elérhetőségére is rátalált.

A Fancsikai-tavak természeti értékeinek meggyalázása? / Fotó: hulladekvadasz.hu
A bejelentés szövege
“Tisztelt Hulladékvadász!Az alábbi képeket Debrecenhez közel úgynevezett Fancsikai tónál amely közvetlen a köves út mellett terül el készítettem. Mint látják világosan kiderül ki helyezte oda.”
A bejelentés időpontja: 2018.02.14.
Hulladék jellege: kommunális.
[codepeople-post-map]
A debreceni Fancsikai tavak szemét problémájával kapcsolatos bejelentést továbbítjuk az illetékes önkormányzatnak.
Köszönjük a bejelentést.
Felhívás illegális hulladék bejelentésre!
Az alábbi útmutató segítségével hasonló bejelentéseket várunk a településről és annak környékéről ezzel is segítve a helyi önkormányzat munkáját. Ide kattintva elérhető a bejelentési űrlap. Ha támogatnád a hulladékvadászok munkáját ide kattintva megteheted.
Fancsika a wikipedia szerint
A debreceni erdőspuszták egyike. A 12. században falu. 1574-ben, a török időkben elpusztult. Debrecen előbb zálogba vette, majd örökös joggal megvásárolta. 12. századi templomának alapfalait 1982-ben tárták fel és állították helyre. A középkori Fancsikába olvadt be az Árpád-kori Újlak, amelyről már 1219-ben esik okleveles említés, mint a Gutkeled nemzettség birtokáról. 1935-ben akáccal elegyes erdeje, rétje, szántója és legelője 1350 hold.
Régi vízerei a Gencsi-, Balaton- és a Szerencsi-folyások voltak. Ma laza tanyahálózat, a debreceniek kedvelt kirándulóhelye, főként a tórendszer kialakítása óta.
A Fancsikai-tavakat az 1970-es évek elején a várostól keletre fekvő kis vízfolyások vizeinek felduzzasztásával hozták létre üdülési-pihenési célokra. Sekély vízmélység, eliszaposodás és folyamatos ökológiai vízromlás jellemzi őket.
Forrás: wikipedia.