A lámpatest hulladék feldolgozása
A lámpatest hulladék feldolgozása szigorú körülmények között zajlik, zárt rendszerben történik. Ennek részleteit cikkünkben bemutatjuk.
Hulladék témájú hírportál
A lámpahulladék rovatunkban bemutatjuk az izzók és köré kiépült ipar hulladékproblémáit és azok megoldásait. A rovat az ELECTRO-COORD Magyarország Nonprofit Kft. szakmai támogatása által jött létre.
Lámpahulladék rovatból mindent megtudhat a kezelésükről, felszámolásukról.
A lámpatest hulladék feldolgozása szigorú körülmények között zajlik, zárt rendszerben történik. Ennek részleteit cikkünkben bemutatjuk.
A fenntarthatóság és újrahasznosítás ma már a nagyvállalati stratégia kulcseleme, aminek az elemeiről már a jobbak tesznek is.
A világítástechnikai fotópályázat sikerrel zárult, ami 2018-ban első alkalommal lett meghirdetve az Electro-Coord Magyarország Kft. által.
A fény természete címmel fotópályázatot indít a Electro-Coord Magyarország Nonprofit Kft., aminek a célja megmutatni, milyen hatással van életünkre a fény.
A LED lámpa átveszi az uralmat? Igencsak előfordulhat. A piacon hatalmas változást okoz a higanytartalmú kompakt és egyenes fénycsövek cseréje LED lámpákra.
A modern világítás jelene több komponensből áll össze. Egyik legfontosabb alkotóeleme, hogy világításunk környezettudatos legyen.
A lámpahulladék útja begyűjtéstől újrahasznosításig sok mindentől függ és egy igen összetett és soktényezős munkafolyamat, ami a kisfogyasztókon is múlik.
Hogyan lehet kevesebb elektronikai hulladékom? Ezt a kérdést feszegetjük az eheti lámpahulladék rovatunkban.
Mutasd, hova viszed! címmel az Electro-Coord Magyarország Nonprofit Kft. május és június hónapra nyereményjátékot indít. Céljuk a lámpahulladék gyűjtésének népszerűsítése.
A környezettudatos szemlélet terjesztésében fontos szerepe van a fiatalok környezeti nevelésének, hiszen ők tudják ezáltal megóvni a világot.
A fényforrások körforgása Magyarországon az Electro-Coord Nonprofit Kft. hathatós közbenjárásával történik meg, ami kimondottan az elhasznált termékek begyűjtésén, újrahasznosításán alapszik.
A Világítástechnikai Társaság által indított “Világíts rá!” – Kreatív fiatalok a lakossági szemléletformálásért pályázata március 21-én zárult.
Electro-Coord Magyarország Nonprofit Kft. a szelektív hulladékgyűjtés eddig kevésbé ismert ágával, a lámpahulladékok begyűjtésével és hasznosításával foglalkozik. Mindemellett elkötelezett a lakosság szemléletformálása mellett.
Új honlap segíti e hónaptól a lámpahulladék gyűjtésért érdeklődőket és abban aktívan résztvevőket az ELECTRO-COORD Magyarország Nonprofit Kft. jóvoltából. Megújult külsővel sokkal áttekinthetőbb és könnyebben böngészhető, erről ejtenénk most pár szót.
Gyűjtőedények a lámpahulladék visszagyűjtés szempontjából rendkívül fontosak, ezek típusairól szeretnénk most felvilágosítást adni a kedves olvasóknak. Több féle létezik mérettől és elhelyezéstől függően.
Nemzetközi összefogás eredményeként az EucoLight szervezet bemutatta az elmúlt két évre kitűzött céljai által végzett munkájának gyümölcsét. Lássuk a 2016-2017-es évre vonatkozó jelentés részleteit.
Karácsonyi égők heteken belül bevilágítják a lakásunkat és fényeikkel majd bearanyozzák a várva várt családi ünnepünket szeretteink körében. Itt az idő, hogy vegyünk új égősort és leadjuk a régit a lámpahulladék gyűjtőponton, amennyiben az kiégett.
Európai Hulladékcsökkentési Hét kampánysorozat indult november 18-án, melyben az Electro-Coord Magyarország Nonprofit Kft. is aktív szerepet vállal.
Világítástechnikai termékek piacán manapság a lakosság tájékoztatása és tájékozottsága rendkívül fontos és elengedhetetlen. Erről a kérdéskörről legutóbb a Világítástechnikai Társaság tartott szemináriumot.
Y generáció okozza a legtöbb problémát a szelektív hulladékgyűjtés terén, illetve ők a leginkább nem környezettudatosak társadalmunkban. Egy a napokban készült brit felmérést szeretnénk bemutatni a témában.
EucoLight szervezet 2015 óta képviseli a világítástechnikai szektor elektromos és elektronikus berendezéseinek hulladékaival foglalkozó vezető európai szervezetek összefogását. Más néven: lámpahulladék gyűjtés és újrahasznosítás Európában.
Szelektív gyűjtés napjainkban egy rendkívül fontos környezettudatos feladatunk, amire nap mint nap érdemes odafigyelnünk. Sajnos manapság sokan a kifogást keresik, nincs ez másként a lámpahulladék esetében sem.
Villanyszerelő szakma rendkívül fontos és hasznos, nem utolsósorban a lámpahulladékok gyűjtése és újrahasznosítása tekintetében is. Eddig a lakossághoz, most viszont szeretnénk a szakemberekhez is szólni.
Lámpahulladékok visszavétele és begyűjtése magában foglalja a különböző kiégett izzók, fénycsövek és lámpatestek ingyenes elszállítását. Lássuk, mivel kell bővíteni ismereteinket e téren.
Számok minden szakmában rendkívül fontosak és iránymutatóak az elérendő célokra és a pontosan mérhető teljesítményre nézve. A mesterséges világítás része a mindennapjainknak, így lássuk itt mik a fontos számadatok.
Szemléletformáló országos kampány zárult le a napokban, ahol pedagógusok segítségével a lámpahulladék fontosságára hívták fel a legfiatalabbak figyelmét. A fényforrás hulladék létezése, szelektív gyűjtésüknek fontossága és az újrahasznosításukról szemléletformáló foglalkozáson vehettek részt az óvodások és iskolások.
Energiatakarékosság napjainkban igencsak gyakran emlegetett téma, ideje, hogy a fényforrásokról is beszéljünk ezen a téren. Hasznos tippeket szeretnénk adni a mindennapi otthoni életünkre nézve.
Izzó vásárlás szinte már mindenkinek okozott gondot, hogy az egyes típusok közül melyiket válassza, mikor a boltban ott állt a polcok előtt. Ebben próbálunk egy kis szakmai útmutatást adni.
Környezetvédelmi Nyílt Nap állt rendelkezésére a mezőkovácsházi Hunyadi János Gimnázium diákjainak 2017. szeptember 1-én. Célja az volt, hogy megismerjék lámpahulladékok begyűjtését és hasznosítását, mint a szelektív hulladékgyűjtés eddig kevésbé ismert ágát.
Fényforrás hulladékok szelektív gyűjtése nem csak azért fontos, mert a veszélyes anyagokat is tartalmazó energiatakarékos égők és lámpák nem kerülhetnek a kukába. Hasznosításukkal nagy mennyiségű újrahasznosítható anyag kerül vissza az ipari körforgásba.